Právě si prohlížíte Aktivní subwoofer – nový SsangYong Korando

Aktivní subwoofer – nový SsangYong Korando

V tomto novém SsangYong Korando jsem dělal montáž aktivního subwooferu. Na tomto vylepšení jsme se domluvili s majitelem auta. Chtěl jít touto cestou, tak proč ne…
Zvolili jsme aktivní subwoofer Alpine SWE 815, který má výkon krásných 100W RMS. Tento subwoofer můžete jednoduše modifikovat. Můžete z něj udělat subwoofer z uzavřenou ozvučnicí nebo s otevřenou ozvučnicí tzv. bassreflexovou. Což se může hodit podle toho jaký hudební styl posloucháte.
Co se týče samotné instalace, tak ta byla provedena jako vždy na jedničku ( s hvězdičkou 🙂 ). Napájení, přímo od baterie. Signál jsem přivedl zezadu rádia společně se spínaným plusem remote a ukostřil vzadu u zadní sedačky. Dálkové ovládání jsem umístil u ruční brzdy. Bohužel to není zdokumentováno – rozuměj vyfoceno.

A jaký mám z toho celkový dojem? Přibylo spodní pásmo, což celkovému zvuku určitě hodně pomohlo. Na eqvalizéru originálního rádia se mohly hloubky snížit na zpátky do prostřed na 0 decibel. To pomohlo středobasům ve dveřích a hrály zase o něco čistěji. Nicméně, auto by si zasloužilo vytlumit minimálně přední dveře a osadit nějakými lepšími reproduktory s vysokou citlivostí.

Cena realizace včetně komponent a materiálu je 6090 kč

Palubovka – rozebíračka
Dashpanel SsangYong Korando
Aktivní subwoofer
Subwoofer jsem uchytil pomocí suchého zipu.
Alpine SWE 815
Detail aktivního subwooferu Alpine