Právě si prohlížíte BMW G30 – luxusní ozvučení
BMW G30

BMW G30 – luxusní ozvučení

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuBMW

U tohoto luxusního vozu jsem vylepšoval  originální HIFI systém, který byl tak trochu hybridem mezi základním a HIFI systémem. Sházely zde výškové reproduktory, jak už to bývá u základních systémů.

Originální zvuk co z toho auta lezl před vylepšením byl díky absence výškových reproduktorů neúplný. Dovolím si tvrdit, že nejvyšší tóny , jako např. cinkání, zvonky či vysoké tóny kytar nešly skoro slyšet nebo minimálně. 
O veškerý zvuk v tomto systému se starají středové repro 13 cm ve dveřích a 16,5 cm subwoofery pod sedačkami spolujezdce. 
Ve zkratce… Na to, že se jedná o luxusní vůz, tak zvuk je zde těžký podprůměr. Což může kde jakého hifistu či běžného posluchače velmi iritovat.

Takže jak jsem to zde vyřešil? 
Rozpočet byl do 45.000 kč. 
Do dveří jsem namontoval komponentní sadu od DLS přímo BMW. Přibyly nové plastové domečky pro výškové reproduktory. Zákazník si sám objednal originál Bmw Harman Kardon.
Pod sedačky přišly o něco větší subwoofery od DLS. 
Zadní reproduktory v platu zůstaly originální.

O řízení všech reproduktorů se staral zesilovač Helix M Six DSP v poloaktivním zapojení.

Ve finále se vše vyladilo k dokonalosti na DSP procesoru, který je součásti zesilovače Helix M Six.
Všesměrovým mikrofonem se změřila frekvenční odezva jednotlivých reproduktorů. Díky tomu se může nastavit ideálně ekvalizér, tak aby z reproduktorů šel co nejlepší zvuk, defakto ve všech hudeních žánrech.
Samozřejmosti je použití všemožných filtrů, časových korekcí, tak aby výsledný zvuk byl prostě ohromující!
A taky že byl!

https://dls.se/
https://www.audiotec-fischer.de/en/

Lazení systému BMW G30