Právě si prohlížíte Nissan Juke 2. generace – kompletní ozvučení
Nissan Juke

Nissan Juke 2. generace – kompletní ozvučení

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNissan

V tomto autě se vylepšení ozvučení povedlo na jedničku. 
Dělalo se to na dvě etapy.  První etapa spočívala ve výměně reproduktorů v předních a v zadních dveří včetně kompletního vytlumení výplní dveří.
Do předních dveří jsem namontoval komponentní repro Blam Relax 165 2RS a do zadních dveří koaxiální reproduktory taktéž z řady Relax  a to konkrétně BLAM Relax 165 RC.
Po vytlumení a výměně reproduktorů se zvuk o dost zlepšil ve všech směrech. Nicméně client chtěl slyšet prostorový zvuk i ze zadních reproduktorů, jelikož byl na to prostě zvyklý. Problém byl v tom, že originální zesilovač ( infoteiment )  pouštěl do zadních reproduktorů o dost slabší signál ( pravděpodobně z důvodu lepší kvality poslechu ve přední části.
Po použití funkce FADER jsem docílil prostorového zvuku, ale bohužel na úkor zeslabení celého přednesu. 

Proto jsem se s clientem domluvili na další etapě, kde se přidal zesilovač .
Vybrali jsme 4. kanálový analogový zesilovač Helix M Four, který disponuje 65 W na kanál a má opravdu krásný plný zvuk, který jen tak u jiných zesilovačů neuslyšíte.
Umístil jsem ho pod sedačku spolujezdce. Díky celkem velkým rozměrům se vlezl tak tak.  Samořejmostí byl pořádný přívod napájení o průměru 20 qmm . 

Díky tomuto vylepšení se zvuk posunul na zcela jinou kvalitu. Sám jsem tomu nevěřil co se dá těchto reproduktorů BLAM ještě vytáhnout. Sám client mi sdělil, že vnímá rozdíl zlepšení o 80 procent o proti zapojení bez zesilovače.

Celkové cena cca 23. 000 Kč

akustický materiál
výměna repro, tlumení, polep panelu dveří akustickým materiálem
komplet vytlumené zadní dveře
koaxiální repro
Zesilovač Helix umístěný pod sedačkou
Pohled na zesilovač ze zadu
Lazení systému BMW G30