Subwoofer

Subwoofer je taková třešnička na dortu. Přeci jenom je uzpůsoben pro přednes těch nejnižích tónu, které Vám prostě žádný středobas nezahraje. Díky subwooferu hudbu prostě více cítite a to hlavně kvůli nízkým kmitočtům, které dokážou pěkně rozvibrovat okolí. 
Nevýhoda subwooferu je jeho velikost. Né každému se líbí, mít v kufru celkem rozměrný box.  Proto jsou na trhu různé typy subwooferů.
Subwoofery rozdělujeme na dva typy aktivní a pasivní. Aktivní má svůj vlastní zesilovač a stačí zapojit napájení a signál. Pasivní subwoofer  je jen reproduktor v ozvučnici a je potřeba zesilovač. 
Subwoofery dále rozdělujeme dle umístění. Na trhu existují subwooferové boxy, které jsou určeny do prostoru kufru. Dále máme aktivní subwoofery pod sedačku řidiče nebo spolujezdce. Tyto subwoofery jsou taková kompromis a to hlavně kvůli své velikosti. Tyto woofery mají převážně pevné kovové tělo a speciálně tvarovanou ozvučnici, tak aby zvuk byl co nejlepší . Určitě Vám to pomůže vylepšit basovou složku, ale opravdoví znalci kvalitního zvuku to přílliš neocení.
Další skupinou jsou aktivní subwoofery do kufru místo rezervy. Konstrukci mají podobnou, kovovou. Většinou mají vyšší výkon, než subwoofery pod sedačku. Zvuk o něco lepší, ale pořád to není jako zvuk z klasické dřevěné ozvučnice většího objemu. U většiny aut jde sehnat ozvučnice do bočnice v kufru. Tyto ozvučnice mají z pravidla malý objem, ale na trhu jsou subwoofery, které dokáží zahrát velmi dobře i v malé prostoru ozvučnice. To je za mě ideální řešení pokud mít box přímo v kufru.