Zesilovače

Máte rádi kvalitní muziku? Chcete poslouchat nahlas a bez žádného zkreslení? Nebo naopak potichu si vychutnat dynamický přednes? Tak to budete potřebovat nejen kvalitní reproduktory, ale i zesilovač. Ano, to jsou důvody proč dáváme do aut ( nejen do aut ) zesilovač.
Při použití zesilovače máte daleko větší možnosti při výběru reproduktorů. Prostě máte jistotu, že budete mít dostatek výkonu vybudit reproduktor.
Zesilovače rozdělujeme do 5. skupin ( A, AB, D, G, H ) . Nebudu to tady rozepisovat, protože bych to musel kopírovat z jiných zdrojů . Trochu to zjednoduším a rozdělím to na dvě skupiny – analog a digitál. Říká se, že analogové zesilovače mají těch nejlepších provedení nejvěrnější zvuk. Třeba ano, zatím jsem neměl možnost to nějakým způsobem porovnat. V poslední době jsou na vzestupu spíše digitální zesilovače. Jako hlavní přednosti jsou malé rozměry, malá energetická náročnost, tím pádem velká účinnost. A největší bonus je když máte v autě digitální zesilovač s DSP procesorem. Díky DSP procesoru si můžete nastavit do nejmenších detailů, jako jsou horni a dolní propusti, časové korekce, útlumy, zisk, detailní ekvalizaci atd. Díky tomu zvuk v prostoru auta dosává úplně jiný rozměr.